Your browser does not support JavaScript!
203 13 آبان 96

کانسپت کاملا خودران آئودی آیکون

کانسپت کاملا خودران آئودی آیکون
کانسپت کاملا خودران آئودی آیکون

بدون شک مرسدس بنز با رونمایی از هایپرکار پروجکت وان در نمایشگاه فرانکفورت  همه ی توجهات را به‌سوی خود جلب کرده است اما در سمت دیگر آئودی نیز در غرفه ی خود یکی دیگر از ستارگان فرانکفورت امسال را به نمایش درآورده است. این خودرو یک کانسپت چهاردر 2+2 است که پیش‌نمایشی از یک سدان لوکس کاملاً خودران در آینده محسوب می‌شود.

کانسپت آیکون ابعادی برابر با 5.44 متر طول، 2.10 متر عرض و 1.56 متر ارتفاع دارد که این ابعاد به‌وضوح آن‌را در سگمنت D قرار می‌دهد. حتی فاصله ی محوری این کانسپت 3.47 متر است که 24 سانتیمتر از سدان پرچم‌دار A8 بیشتر است.یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته ی کانسپت آیکون تکنولوژی روشنایی LED آن است. این کانسپت درواقع فاقد چراغ‌های سنتی جلو و عقب است چراکه بجای چراغ‌های سنتی، در آن از صفحه‌نمایش‌های تمام دیجیتال استفاده شده که از صدها پیکسل مثلثی شکل تشکیل شده‌اند. کانسپت آیکون به‌منظور آگاهی بخشیدن به عابران پیاده و دوچرخه‌سواران در مورد موقعیت‌های بالقوه خطرناک، در سطوح چراغ‌های خود حتی از انیمیشن‌ها استفاده می‌کند. به‌عنوان‌مثال، در هنگام شتاب گیری، یک نوار نور افقی از پایین به سمت بالا حرکت می‌کند و در هنگام ترمز گیری بالعکس حرکت می‌کند.

آیکون از درهایی سود می‌برد که به شیوه ی موسوم به خودکشی باز می‌شوند و ازآنجایی‌که خودرو فاقد ستون B است، در هنگام ورود، کل کابین در اختیار سرنشینان قرار می‌گیرد؛  اما همان‌طور که اشاره شد، این کانسپت اساساً خودرویی 2+2 است یعنی تمرکز اصلی بر روی صندلی‌های جلوی آن قرار دارد. صندلی‌های جلو تا حد زیادی قابلیت کشیده شدن به سمت عقب را دارند که در این صورت فضای بسیار گسترده‌ای در اختیار سرنشینان جلو قرار می‌گیرد. این صندلی‌ها که بسیار راحت هستند، می‌توانند تا 15 درجه چرخش داشته باشند که موجب سهولت ورود به خودرو یا تعامل با سایر سرنشینان می‌شود.

مهندسان آئودی در این کانسپت بر روی حداکثر کارایی و بُرد تمرکز داشته‌اند به‌گونه‌ای که گفته شده آیکون می‌تواند با یک‌بار شارژ کامل باطری‌هایش، مسافتی بین 700 تا 800 کیلومتر را طی کند. در تعلیق نیز از کمک‌فنرهای پنوماتیک استفاده شده تا هرگونه دست‌انداز و ناهمواری در سطح جاده را خنثی کند. علاوه بر این، محرک‌هایی الکتریکی هم در هر چهارچرخ تعبیه شده که تمامی حرکات بدنه چه در پیچ‌ها، چه در شتاب گیری و چه در ترمز گیری کنترل را می‌کند. در مورد فضای بار نیز با توجه به اینکه کانسپت آیکون خودرویی تمام الکتریکی است، در هر دو قسمت عقب و جلوی آن محفظه ی بار وجود دارد که ظرفیت مجموع آن‌ها حدود 600 لیتر است.


 

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}