Your browser does not support JavaScript!
158 15 آبان 96

کانسپت خیره کننده رنو symbioz

کانسپت خیره کننده رنو symbioz
کانسپت خیره کننده رنو symbioz
کانسپت خیره کننده رنو symbioz

رنو در نمایشگاه فرانکفورت امسال در کنار معرفی هاچ‌بک اسپرت مگان RS، از کانسپت خیره‌کننده‌ای بنام  Symbioz نیز رونمایی کرده است. این یک هاچ بک پنج‌در تمام الکتریکی است که می‌تواند به یک اتاق اضافه در خانه تبدیل شود! بله کانسپتSymbioz  ایده ی بسیار جالبی را ارائه کرده و به معنای واقعی کلمه می‌تواند یک اتاق ماجولار را به خانه اضافه کند.

این کانسپت توانایی ارتباط با خانه را دارد و نشان می‌دهد که یک ماشین می‌تواند خانه ی افراد را گسترش دهد. البته این کانسپت نشان‌دهنده ی دیدگاه رنو در مورد خودروهای سال 2030 است یعنی زمانی که وسایل نقلیه ی قادر خواهند بود به‌طور کامل با خانه‌ها، شهرها و زیرساخت‌های جاده ارتباط برقرار کنند. این نخستین بار در صنعت خودروسازی است که خودرویی با توانایی ارتباط و اتصال با خانه معرفی می‌گردد. کانسپت Symbioz با سقف صاف و کوتاه، کابین بزرگ، چراغ‌های جلوی C شکل و چراغهای عقب LED، پس از کانسپت فوق‌العاده ی Trezor که سال گذشته در نمایشگاه پاریس رونمایی شد، یکی دیگر از کانسپت‌های جالب رنو محسوب می‌شود. کانسپت Symbioz هم فاقد موتور درون‌سوز بوده و بجای آن از دو موتور الکتریکی استفاده می‌کند که در محور عقب نصب شده‌اند و هرکدام یکی از چرخ‌های عقب را به حرکت درمی‌آورند. انرژی موردنیاز این باطری‌ها هم توسط پکیج بزرگ باطریهای 72 کیلووات ساعتی تأمین می‌شود که در کف خودرو قرار گرفته‌اند. 
موتورهای الکتریکی این کانسپت مجموعاً 670 اسب بخار قدرت و 660 نیوتن متر گشتاور دارند و می‌توانند آن‌را در کمتر از 6 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برسانند. همچنین این کانسپت تمام الکتریکی می‌تواند با یک‌بار شارژ کامل باطری‌هایش بیش از 500 کیلومتر را در شرایط و دنیای واقعی بپیماید. این در حالی است که امکان شارژ 80 درصد از باطری‌ها از طریق شارژر بی‌سیم القایی ظرف مدت تنها 20 دقیقه نیز فراهم شده است. علاوه بر این،  Symbioz به‌اندازه‌ای هوشمند است که می‌توانند به‌طور خودکار به رانندگی بپردازد. بدین منظور در آن حالتی به نام Mind-off تعبیه شده که با فعال کردن آن ماشین به‌طور کامل کنترل خود را به دست می‌گیرد. همچنین کامپیوتر خودرو نیز با استفاده از سنسورهای فراوان، به‌طور خودکار سرنشینان را تشخیص داده و تنظیمات صندلی و سایر تنظیمات شخصی آن‌ها را اعمال می‌کند. 
هرچند کانسپت Symbioz برای تولید در نظر گرفته نشده است اما به گفته ی رنو تا اواخر امسال یک خودروی الکتریکی خودران و متصل آزمایشی را بر اساس این کانسپت تولید خواهد کرد که نشان‌دهنده ی چشم‌انداز میان‌مدت این برند فرانسوی تا پیش از سال 2023 است.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}