Your browser does not support JavaScript!
204 20 آبان 96

کوچکترین کراس اوور سوئدی، XC40 ولوو

کوچکترین کراس اوور سوئدی، XC40 ولوو
کوچکترین کراس اوور سوئدی، XC40 ولوو

ولوو درنهایت از کوچک‌ترین کراس اوور خود یعنی مدل XC40 در میلان ایتالیا رونمایی کرد. طراحی این کراس‌اوور جدید شباهت زیادی به کانسپت 40.1 دارد درحالی‌که برخی ویژگی‌های برادران بزرگ‌تر خود یعنی XC60 و XC90 را هم قرض گرفته است . از ویژگی‌های طراحی XC40 می‌توان به دی‌لایت‌های آشنای موسوم به چکش تور، جلوپنجره ی تکامل‌یافته، رینگ‌های بزرگ و 17 ترکیب رنگ مختلف برای بدنه و سقف اشاره کرد.
در کابین این کراس‌اوور نورسیده ی سوئدی نیز ترکیبی از طراحی جدید و آشنا دیده می‌شود. در اینجا یک صفحه‌نمایش 12.3 اینچی TFT برای صفحه آمپر در نظر گرفته شده که از XC60 و XC90 به عاریه گرفته شده است. علاوه بر این، یک نمایشگر 9 اینچی هم برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در میانه ی داشبورد قرار گرفته است. ولوو ادعا می‌کند که XC40 رویکرد کاملاً جدیدی را در مورد فضاهای قرار دادن اشیاء در داخل ارائه می‌کند که شامل فضاهایی در زیر صندلی‌ها، روی درها، کیسه ی کوچکی در داشبورد و حتی یک سطل زباله ی قابل‌حمل در تونل کنسول مرکزی می‌شود.

این سیستم به‌صورت خودکار کنترل فرمان، شتاب گیری و ترمز گیری را در اختیار می‌گیرد و تا سرعت 120 کیلومتر در ساعت کار می‌کند.  از موارد دیگر سیستم‌های ایمنی  XC40 نیز می‌توان به سیستم ایمنی شهری، حفظت جاده‌ای، هشدار ترافیک با ترمز خودکار، ترمز اضطراری با قابلیت تشخیص خودروها، دوچرخه‌سواران  و عابران پیاده، دوربین دید 360 درجه و… اشاره کرد. این تجهیزات موجب شده‌اند که ولوو  XC40 به یکی از ایمن‌ترین و مجهزترین کراس‌اوورهای پریمیوم کوچک بازار تبدیل شود.

پیشرانه بنزینی دوم که T5 نام دارد، از نوع Drive-E بوده و 255 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. اما برای اروپاییان علاوه بر این دو موتور، یک پیشرانه ی دیزلی بنام D4 هم در نظر گرفته شده که 188 اسب بخار قدرت دارد. در اوایل سال آینده نیز مدل T3 با پیشرانه ی سه سیلندر بنزینی به قدرت 156 اسب بخار عرضه خواهد شد که نیروی آن توسط یک گیربکس شش سرعته ی دستی صرفاً به چرخ های جلو انتقال پیدا میکند.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}