Your browser does not support JavaScript!
218 21 آبان 96

هیولای جدید هنسی، F5 ونوم

هیولای جدید هنسی، F5 ونوم
هیولای جدید هنسی، F5 ونوم

چندی پیش بود که هنسی تیزری از محصول جدید خود منتشر کرد. در این تیزر ادعا شده بود که خودروی F5  می‌تواند به سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. روز گذشته در نمایشگاه SEMA در لاس وگاس آمریکا، هنسی از این خودرو با نام ونوم F5 رونمایی کرد. در این محصول مانند خودروی قبلی هنسی، ونوم GT، بیشترین تمرکز سازنده بر دستیابی به سرعت بالا است؛ اما برخلاف محصول قبلی هنسی، این خودرو کاملا توسط خود این شرکت توسعه داده شده است.
نیروبخش هنسی ونوم F5 جدید پیشرانه 8 سیلندر 7.4 لیتری بای توربوی آلومینیومی است که قدرت 1600 اسب بخاری و گشتاور 1762 نیوتون متری تولید می‌کند. تمامی این نیروی عظیم از طریق گیربکس 7 سرعته تک کلاچه پدال شیفتر به لاستیک ‌های میشلین پایلوت کاپ 2 در عقب منتقل می‌شود. البته گیربکس دستی نیز قابل سفارش بوده اما هنسی می‌گوید شما باید تا سرعت 225 کیلومتر در ساعت با کنترل کشش خودرو بجنگید.

اینبار لوتوس بجای نقش‌آفرینی در بدنه به ساخت شاسی این هیولا مبادرت ورزیده و ساختار فیبر کربنی سفارشی را برای هنسی تدارک دیده است. در بدنه ونوم F5 از متریال سبک‌وزن سود برده شده و طراحی جدید این خودرو به‌طور قابل‌توجهی صاف و روان‌تر از مدل قبلی است. F5 جدید ضریب درگ 0.33 را دارد که در مقایسه با ضریب درگ 0.44 ونوم GT کاهش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد. شایان ذکر است بوگاتی شیرون نیز ضریب درگ 0.38 را دارد.

تنها 24 دستگاه از هنسی ونوم f5 در تگزاس ساخته خواهند شد و هریک برچسب قیمتی 1.6 میلیون دلاری خواهند داشت. البته با انتخاب آپشن های 600 هزار دلاری قیمت خودرو از مرز 2 میلیون دلار عبور می‌کند. مالکان بالقوه خودروی خود را از خود جان هنسی دریافت خواهند کرد.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}