Your browser does not support JavaScript!
349 26 فروردین ماه

گرانبهاترین پلاک های اتومبیل در انگلستان

گرانبهاترین پلاک های اتومبیل در انگلستان

پلاک ماشین از جمله چیزهایی است که بیشتر ما در زندگی به آن توجه نمی‌کنیم. تا کنون به پلاک ماشینِ زمان دلورین دکتر براون توجه کرده‌اید؟ روی پلاک این ماشین عبارت OUT A TIME (خارج زمان) درج شده و حتماً عبارت STRAK نیز در پلاک خودروی مرد آهنین از چشمان تیز بین شما جای نمانده است.

روزانه هزاران شماره پلاک خودرو را مشاهده می‌کنیم که برای اکثر ما مفهومی نداشته و فقط آمیخته‌ای از حروف و ارقام در مسیر سفر به خانه هستند. درحالی‌که پلاک ماشین برای شیفتگان آن چیزی بیش‌تر از آنی است که اکثر مردم تصور آن را دارند. برای آن‌ها پلاک منش، نماد، طنز و یا عباراتی منحصربه‌فرد است. این افراد حاضرند مقادیر هنگفتی از پول را برای این حروف و ارقام و چگونگی قرارگیری آن‌ها خرج کنند.

از جمله گران‌قیمت‌ترین پلاک‌های موجود در انگلستان به شرح زیر است:

’51 NGH’  به قیمتی معادل 254,000 (پوند)

مفهوم سینگ در جامعه سیخ بسیار مصطلح بوده و به همین خاطر در سال 2006 به رقم نجومی این پلاک به فروش رفت.

‘VIP 1′ به قیمتی معادل 285,000 (پوند)

در حال حاضر این پلاک به آبرامویج ، میلیاردر چلسی اف‌سی، تعلق داشته و سابقاً روی خودروهای شخصی پاپ‌هایی که از ایرلند بازدید می‌نموده‌اند نصب شده بود.

‘M 1′ به قیمتی معادل 331,000 (پوند)

در سال 2006 این پلاک توسط یک مؤسس شرکت تولیدی تلفن همراه خریداری شده و به عنوان هدیه به پسر خود اهدا نموده است.

‘D 1′ به قیمتی معادل 352,000 (پوند)

این پلاک پیش‌تر از گروه موسیقی D 1 به سبک بوی‌باند، توسط تاجر نابیل بیشارا ساکن وارویکشر خریداری شده بود.

‘S 1′ به قیمتی معادل 404,000 (پوند)

اولین شماره پلاک پرسی در اسکاتلند S 1 بوده و نماد کفن اساطیر را دارد. این پلاک در یک حراجی توسط شخصی ناشناس خریداری و روی یک Skoda کارکرده نصب شد.

‘F 1′ به قیمتی معادل 440,000 (پوند)

برای مدت‌ها این پلاک به عنوان گران‌ترین پلاک انگلیس به شمار می‌رفت. پلاک F 1 توسط تاجری به نام افضل خان خریداری شده و مرسدس مک‌لارن اس‌ال‌آر خود را با آن مزین کرده است.

’25 O′ به قیمتی معادل 518,000 (پوند) گران‌بهاترین پلاک خودرو در انگلیس

گران‌قیمت‌ترین پلاکی تاکنون در تاریخ انگلیس به فروش رفته پلاک ’25 O′ است. اما چرا 25 O؟ مگر این ترکیب اعداد و حرف چه مفهومی دارند که ارزشی بیش از نیم میلیون پوند دارند؟ یک تاجر خودرو فراری به نام جان کالینز در سال 2014 این پلاک را برای خودروی فراری 250 SWB رؤیایی خود خریداری کرد. دلیل آن‌هم عدد 250 در نام این خودرو است که با عدد پلاک همخوانی دارد. به همین خاطر آقای کالینز پس از پیروزی در جنگ مبالغ نجومی حراجی، این پلاک زردرنگ را مانند کمربند قهرمانی کشتی کج بالای سر خود برد.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}