Your browser does not support JavaScript!
220 1 آذر 96

اسب سرخ مارانلو، فراری 812 سوپر فست

اسب سرخ مارانلو، فراری 812 سوپر فست
اسب سرخ مارانلو، فراری 812 سوپر فست

مدل جدید 812 سوپرفست معرفی شده که قدرت باورنکردنی 800 اسب بخار را از پیشرانه ی 6.5 لیتری خود بیرون می‌کشد. این سوپراسپرت جدید می‌تواند یکی از مهم‌ترین ساخته‌های تاریخ فراری باشد چراکه ممکن است 812 آخرین ساخته ی فراری با پیشرانه ی V12 تنفس طبیعی باشد. 75 درصد از قسمت‌های این موتور دوازده سیلندر، جدید است و از هر فراری تولید انبوه دیگری، قدرت و گشتاور بالاتری دارد. گیربکس هفت سرعته ی دو کلاچه خودرو نیز به‌طور کامل ارتقاء پیدا کرده و حالا با ضریب دنده‌های کوتاه‌تر، سریع‌تر از همیشه دنده‌ها را تعویض می‌کند.فراری می‌گوید 812 سوپرفست را باید به‌عنوان خودرویی کاملاً جدید در نظر گرفت نه جایگزینی برای F12 برلینتا. 
این ماشین هنوز هم سوپراسپرتی موتور جلو-وسط و دیفرانسیل عقب است اما به سیستم فرمان گیری چرخهای عقب، کنترل‌کننده ی گشتاور، فرمان برقی، نسل سوم دیفرانسیل الکترونیکی و سیستم کنترل کشش جدیدی هم مجهز شده است.این تجهیزات همراه با افزایش قدرت و گشتاور، ضریب دنده‌های کوتاه‌تر و وزن کمتر (60 کیلوگرم)، را به جانوری کاملاً متفاوت تبدیل کرده است. علاوه بر این، این اسب  ایتالیایی به سیستم آئرودینامیک فعال هم مجهز شده که موجب ایجاد داون‌فورس بیشتر در کنار ضریب درگ کمتری می‌شود؛ بنابراین 812 سوپرفست بر روی کاغذ یک سلاح مهلک است؛ اما نکته ی جالب در مورد این سوپر اسپرت این است که فراری در آن همچنان از همان لاستیک‌های نسبتاً معمولی پیرلی P-Zero استفاده کرده است.

در بخش جلویی این سوپراسپرت اصیل ایتالیایی چراغ‌هایی جدید دیده می‌شوند که تماماً LED بوده و طرح آن‌ها برای فراری جدید است. همچنین در این بخش یک جلوپنجره ی عظیم و کاپوتی با دریچه‌های هوا به چشم می‌خورد. خطوط جانبی 812 که گویی به سمت عقب جریان دارند، جسورانه‌تر از F12 بوده و برجسته‌تر شده‌اند. در نمای عقبی نیز یک اسپویلر کاملاً نمایان و چراغ‌های چهارتایی مشابه مدل GTC4  Lusso  بکار رفته‌اند.
یکی از بهترین نام‌ها برای یکی از بهترین خودروهای موتور جلو، محور عقب تاریخ، 812 سوپرفست است. این سوپراسپرت دیوانه‌وار سریع است اما در همین حال، راحت‌تر، رام‌تر و در داخل و خارج لوکس تر شده است. البته این هنوز هم خودروی ترسناکی برای رانندگی است اما زمانی که پشت فرمان آن می‌نشینید، از کاربردی بودن و قابلیت استفاده ی روزانه ی آن تقدیر کرده و بدان احترام میگذارید. این واقعا یک سوپر اسپرت روزمره است.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}