Your browser does not support JavaScript!
273 2 آذر 96

فیس لیفت تویوتا هایلوکس

فیس لیفت تویوتا هایلوکس
فیس لیفت تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس که از اواسط سال 2015 تاکنون در بازار حضور داشته هم‌اکنون در نسل هشتم خود قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین پیکاپ های جهان محسوب می‌شود. حال نسخه ی فیس‌لیفت شده ی این پیکاپ ژاپنی درتایلند رونمایی شده است. در این فیس لیفت بیشتر تغییرات در قسمت جلوی هایلوکس انجام گرفته که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به طراحی یک جلوپنجره ی شش‌گوشه ی جدید اشاره کرد. این جلوپنجره با الهام از برادر آمریکایی هایلوکس یعنی تاکوما طراحی شده ولی به بزرگی آن نیست.

علاوه بر این، سپر جلو هم از نو طراحی شده و ورودی هوای مرکزی آن اصلاح شده است. همچنین در این سپر جدید، مه‌شکن‌های جدیدی هم تعبیه شده است که توسط قطعات کرومی C شکلی احاطه شده‌اند. در کل ظاهر هایلوکس فیس‌لیفت با انجام این تغییرات تا حدودی به تاکوما نزدیک شده است. همراه با این فیس‌لیفت، تویوتا تیپ جدیدی بنام Rocco را هم برای هایلوکس ارائه کرده است که البته فقط در نسخه ی دوکابین و در دو مدل دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل قابل سفارش است.

هایلایت های تجهیزات در این خودرو شامل فرمان چند منظوره با MID، Optitron Meter، کروز کنترل، سویچ هوشمند، دکمه استارت، LEDهای دید در روز، حالت های رانندگی اکو و پاور و دریچه های تهویه هوا عقب است. تجهیزات ایمنی در تویوتا هایلوکس شامل هفت کیسه هوا، کنترل کشش Active A-TRC، کنترل ثبات خودرو، TSC، کمک کنترل استارت در سراشیبی و DAC است.

همچنین در این فیس‌لیفت هم تغییراتی در موتور های هایلوکس ایجاد نشده است؛ بنابراین این پیکاپ محبوب همچنان با همان پیشرانهٔ 2.4 لیتری توربودیزل در تایلند عرضه خواهد شد که 150 اسب بخار قدرت دارد. گشتاور این موتور اما بسته به نوع گیربکس بین دو عدد 345 نیوتن متر و 400 نیوتن متر متغیر است. علاوه بر این، یک پیشرانه قوی‌تر 2.8 لیتری هم برای هایلوکس قابل سفارش است که 177 اسب بخار قدرت و 420 یا 450 نیوتن متر گشتاور دارد. برای کسانی که خواهان موتور بنزینی هستند هم تویوتا یک واحد 2.7 لیتری با 166 اسب بخار قدرت و 245 نیوتن متر گشتاور را ارائه می کند.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}