Your browser does not support JavaScript!
220 4 آذر 96

رودستر جدید تسلا، اعجوبه ای افسانه ای

رودستر جدید تسلا، اعجوبه ای افسانه ای
رودستر جدید تسلا، اعجوبه ای افسانه ای
رودستر جدید تسلا، اعجوبه ای افسانه ای

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا از یک سورپرایز ویژه پرده‌برداری کرد: رودستر جدید! بله تسلارودستر بازمی‌گردد ولی این بار متفاوت‌تر از قبل و به نظر می‌رسد برای دیدن آن در خیابان‌ها و معابر باید حداقل تا اواسط سال ۲۰۲۰ صبر کنیم.

گفته می‌شود پرفورمنس این خودرو به معنای واقعی کلمه میخکوب کننده خواهد بود. نمی‌دانیم درباره تسلا چه نظری دارید اما باید گفت جزئیات ابتدایی از رودستر جدید کمپانی نشان می‌دهد خودرویی فوق‌العاده جذاب در راه است.

بنا به اعلام تسلا، میزان گشتاور رودستر جدید ۱۰ هزار نیوتون متر است؛ بله درست خواندید؛ رقم اعجاب انگیز ۱۰ هزار نیوتون متر. این خودرو در زمان ۱.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و بدین‌ترتیب به‌عنوان سریع‌ترین خودروی تولیدی در تیراژ بالا شناخته خواهد شد. رودستر جدید برای رسیدن به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت ( ۱۰۰ مایل بر ساعت) تنها به ۴.۲ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت و مسافت ۴۰۰ متر را در ۸.۸ ثانیه طی مسیر می‌کند که از این حیث نیز بر تمامی خودروهای تولیدی حال حاضر فائق می‌آید. حداکثر سرعت تسلا رودستر جدید بیش از ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت است و با هر بار شارژ قادر خواهد بود بیش از  ۱۰۰۰ کیلومتر در مسافت‌های بزرگراهی طی کند؛ رقمی عجیب که به واقع می‌توان ادعا کرد آینده‌ی خودروهای الکتریکی را دچار تحولی عظیم خواهد کرد.
رودستر جدید از سه پیشرانه الکتریکی استفاده خواهد کرد که یکی در جلو و دوتای دیگر در عقب خواهند بود که بدین ترتیب سیستم چهار چرخ محرک را ایجاد خواهند کرد. قدرت باورنکردنی این خودرو حاصل باتری 250 کیلووات ساعتی است. همان‌گونه که نام خودرو نشان می‌دهد شما خواهید توانست سقف را جدا کنید و برای افزایش کاربرد خودرو جای کافی برای دو نفر و چندین کیف را خواهد داشت.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}