Your browser does not support JavaScript!
187 11 آذر 96

بلند قامت آفریقایی، موبیاس

بلند قامت آفریقایی، موبیاس
بلند قامت آفریقایی، موبیاس

موبیاس موتورز (MOBIUS MOTORS) یک خودروساز کنیایی است که در سال 2009 میلادی بنیان نهاده شد. پیش‌تر، تأسیسات این شرکت در شهر مومباسا مستقر بود اما اکنون به نایروبی پایتخت آن کشور منتقل شده است. مؤسس این کمپانی یک مهندس جوان دانش‌آموخته کامپیوتر به نام جوئل جکسون (JOEL JACKSON)  است.

موبیاس ǁ یا TWO ، از ساختاری ساده اما بادوام، کاربردی و مستحکم بهره می‌برد و برخی از امکانات غیرضروری برای کاهش هزینه در آن حذف شده است بدون اینکه به ماهیت و کیفیت نهایی کار لطمه‌ای وارد گردد. این خودرو از فریم ساخته شده از لوله‌های فولادی بهره می‌برد. مزیت استفاده از این‌چنین ساختاری، وزن کم و تعمیرات ارزان آن است.نمای ظاهری موبیاس 2 از شباهت بسیاری با ساخته‌های لندروور برخوردار است، همان خطوط ساده و مستقیم به همراه صلابتی آهنین را در اینجا نیز شاهدیم. در کابین این خودرو نیز همان اصل سادگی اعمال شده و آپشن های لوکس را در آن کمتر می‌بینیم. تنها آپشنی که در کابین عرضه می‌شود یک صفحه‌نمایش لمسی به سایز 8 اینچ است که از قابلیت سازگاری با سامانه  GPS، اینترنت  WiFi، بلوتوث و درگاه USB برخوردار است. فاصله کف این خودرو از سطح زمین معادل 33 سانتی‌متر است و زاویه حمله آن در حالت آفرود برابر با 32 درجه و زاویه فرار آن هم 37 درصد است که این داده‌ها کاملاً جوابگوی جاده‌های برون‌شهری، ناهموار و مناطق دورافتاده کنیا است.

در دل این آفریقایی بلندقامت، یک پیشرانه 4 سیلندر خطی تنفس طبیعی به حجم 1.8 لیتر جای گرفته است که از توانی معادل 133 اسب و گشتاوری برابر با 182 نیوتن‌متر برخوردار است. این توان به‌واسطه یک گیربکس 5 سرعته دستی به چرخ ‌های عقب آن منتقل می‌گردد.طول/عرض/ارتفاع این خودرو معادل 4194/1937/1835 میلی‌متر و فاصله بین دو محور آن برابر با 2400 میلی‌متر است. وزن خالص این خودرو 1655 کیلوگرم است.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}