Your browser does not support JavaScript!
185 20 آذر 96

پورشه پانامرا اسپرت توریزمو

پورشه پانامرا اسپرت توریزمو
پورشه پانامرا اسپرت توریزمو
پورشه پانامرا اسپرت توریزمو

پورشه نسخه ی اسپرت توریزمو پانامرا را پیش از نمایش رسمی در نمایشگاه ژنو معرفی کرد. پورشه در سال 2012 از کانسپت این خودرو رونمایی کرد که حالا درنهایت به خط تولید راه پیداکرده است.اسپرت توریزمو تا حد زیادی به نسخه ی کانسپت خود شباهت دارد درحالی‌ که قابلیت استفاده و کارایی بیشتری را به خانواده ی نسل دوم پانامرا  اضافه می‌کند. البته اینخودرو را نمی‌توان یک استیشن دانست. تفاوت ظاهری پانامرا اسپرت توریزمو با نسخهی معمولی با یک نگاه بلافاصله قابل‌ تشخیص است.در این مدل از ستون B به بعد، سقف خیلی بیشتر از نسخه ی سدان امتداد پیدا کرده است. این امر موجب افزایش فضای سر سرنشینان عقب و همین‌طور ایجاد استایلی مانند خودروهای   شوتینک بریک شده است. اما غیر از این‌ها، فضای بار پانامرا اسپرت توریزمو نیز به 520 لیترافزایش پیدا کرده که حتی در صورت خواباندن صندلیهای عقب به 1390 لیتر می‌رسد؛ اما همانند پانامرا سدان، اسپرت توریزمو هم 5.05 متر طول و 1.94 متر عرض دارد ولی ارتفاع آن 5 میلی‌متر بیشتر است. همچنین این سقف جدید موجب شده که ظرفیت سرنشین پانامرا برای اولین بار از چهار نفر به پنج نفر افزایش پیدا کند؛ یعنی در این نسخه در عقب بجای دو نفر حالا سه نفر می‌توانند بنشینند که پورشه این آرایش را 4+1 نامیده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب پانامرا اسپرت توریزمو اسپویلر عقب فعال آن است. این اسپویلر که در نسخهی معمولی پانامرا هم وجود دارد، بسته به سرعت حرکت و تنظیمات رانندگی، سه حالت مختلف را ارائه می‌کند. به‌عنوان‌مثال، در سرعت‌های بیش از 170 کیلومتر در ساعت، یک درجه تغییر جهت می‌دهد و یا هنگامی‌که سقف پانوراما باز است برای به حداقل رساندن صدای باد در داخل کابین، به‌طور خودکار در زاویه ی 26 درجه تنظیم می‌شود.

در ابتدا، پانامرا اسپرت توریزمو در پنج نسخه ی مختلف عرضه خواهد شد که عبارت‌اند از 4 با 330 اسب بخار قدرت، 4S با 440 اسب بخار قدرت، 4 Sدیزل با 422 اسب بخار قدرت، 4 E-Hybrid با 462 اسب بخار قدرت و توربو با 550 اسب بخار قدرت. همان‌طور که مشخص است، مدل توربو بالاترین نسخه ی اسپرت توریزمو محسوب می‌شود که مجهز به یک پیشرانه 4 لیتری V8 توئین توربو است
 

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}