Your browser does not support JavaScript!
556 23 آذر 96

هیولای مهار نشدنی، بوگاتی شیرون

هیولای مهار نشدنی، بوگاتی شیرون
هیولای مهار نشدنی، بوگاتی شیرون

بوگاتی شیرون خودروی واقعاً فوق‌العاده‌ای است. نه‌فقط به خاطر اینکه از ویرون که برای بیش از یک دهه شاخصی برای سرعت در بین هایپرکارها محسوب می‌شد سریع‌تر و قدرتمندتر است. یا نه به خاطر قیمت نزدیک به 3 میلیون دلاری آن بلکه به این خاطر که شیرون تمامی معیارهای یک هایپرکار را بازنویسی کرده و نرم‌تر، پالایش‌شده‌تر و مهم‌تر از آن، برای راندگی سرگرم‌کننده‌تر از سلف خود است. ویرون خودرویی بود که فقط برای سرعت طراحی شده بود اما شیرون چابکی را هم به این ویژگی اضافه کرده و آمیزه‌ای از تکنولوژی و لاکچری را هم ارائه نموده است.

برای ساخت شیرون، آقای فردیناند پیچ، مدیرعامل سابق فولکس‌واگن و پدر ویرون به رئیس بوگاتی آقای «Wolfgang Dürheimer»  یک دستور ساده داد: آن‌را از همه لحاظ بهبود دهید! دستوری که بوگاتی در انجام آن کاملاً موفق شد. آن‌ها پروژه را از موتور آغاز کردند. هرچند ساختار کلی این موتور بدون تغییر باقی‌مانده است اما نیروگاه W16 ویرون دوباره طراحی شده که 8 درصد قدرت و 9 درصد گشتاور بیشتری از ویرون سوپراسپرت تولید می‌کند. همچنین از این پیشرانه صدای بلندتری هم برمی‌خیزد چراکه توربوشارژرهای آن 69 درصد بزرگ‌تر از ویرون سوپراسپرت هستند.
قدرت موتور Bugatti Chiron 1500 اسب بخار است. براي کاهش وزن اين خودرو از تيتانيوم و فيبر کربن بيشتري استفاده شده و همچنين اتاق اين خودرو داراي محفظه ايمني است که امنیت سرنشينان آن را بالا مي برد.


در اين خودرو جديد از سيستم توربو چارجر دو مرحله اي استفاده شده است که عملکرد آن را نسبت به سيستم هاي معمولي توربو چارجر 4 برابر افزايش مي دهد.

بوگاتی شیرون همچنين داراي سيستم دوگانه اينجکشن با انجکتور 32 است. تنها با گذاشتن پا بر روي پدال اين خودرو، دو تا از 4 توربو چارجر ها فعال مي شوند و دور موتور آن به 3800 بر دقيقه مي رسد.رسيدن سرعت صفر تا 100 در اين خودرو کمتر از 2.5 ثانيه است و حداکثر سرعت آن 420 کیلومتر در ساعت است.
خودرو Bugatti Chiron مي تواند در سه وضعيت  اتوماتیک ، اتوبان و دستي تنظيم شود که هر کدام سرعت خاص خود را دارند ضمن اينکه سيستم خنک کننده آن در هر دقيقه 60 هزار ليتر هوا و 800 ليتر آب در موتور آن به جريان در مي آورد.می‌دهد.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}