Your browser does not support JavaScript!
496 16 دی 96

GXE شورولت کوروت الکتریکی

GXE شورولت کوروت الکتریکی

یک شرکت آمریکایی، در حال کار روی نمونه‌ی جدید شورولت کوروت با پیشرانه الکتریکی است که با قدرتی بیش از ۸۰۰ اسب بخار ، فراتر از کوروت ZR1 خواهد بود. شرکت جنوویشن‌کارز (Genovation Cars) یک برند آمریکایی فعال در زمینه‌ی خودرو است که مقر اصلی آن در ایالت مریلند قرار دارد. این شرکت نخستین بار از شورولت کوروت برقی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ رونمایی کرده بود و چند روز دیگر در نمایشگاه برق و الکترونیک CES 2018 در لاس وگاس، قصد دارد تا از نسخه‌ی پیش تولید خود رونمایی کند. گفته می‌شود که شورولت کوروت الکتریکی، با بهینه‌سازی‌های شرکت مذکور، برتری‌های متعددی نسبت به نمونه‌ی تمام بنزینی خواهد داشت. شورولت کوروت برقی ساخته شده توسط جنوویشن‌کارز با نام GXE شناخته می‌شود و بر اساس شورولت کوروت نسل C7 ساخته شده است. برای مقایسه باید بدانید که شورولت کوروت C7 توانایی تولید ۶۶۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد در حالی که شورولت کوروت برقی GXE می‌تواند با استفاده از دو موتور الکتریکی خود قدرتی بیش از ۸۰۰ اسب بخار و گشتاور ۹۴۹ نیوتن متر روانه‌ی چرخ‌ها کند.

در خصوص توانایی‌های حرکتی شورولت کوروت GXE باید اشاره کنیم که این خودرو می‌تواند در زمانی کم‌تر از ۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعت آن نیز معادل ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت است. جنوویشن ‌کارز در خصوص دستیابی به این اعدادی اعلام کرده است که چنین عملکردی نتیجه‌ی استفاده از آخرین فناوری‌های موتورهای الکتریکی و باتری‌ها است که از خودروهای F1 و لومانز برگرفته شده‌اند.

در خصوص باتری خودروی GXE باید گفت به یکباتری ۶۰ کیلووات ساعتی مجهز است که شعاع حرکتی ۲۰۹ کیلومتری را برای GXE به ارمغان می‌آورد. همچنین برقی بودن این خودرو سبب شده است تا مهندسان جنوویشن‌کارز موفق شوند به تقسیم وزن ۵۰:۵۰ دست پیدا کنند. باید این نکته را نیز اضافه کنیم که شورولت کوروتGXE به هیچ وجه خودروی ارزان قیمتی نیست و در حالی که از این خودرو تنها ۷۵ دستگاه به تولید خواهد رسید قیمتی در حدود ۷۵۰ هزار دلار برای آن در نظر گرفته شده است و مشتریان نیز برای دریافت خودروی خود باید تا سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۹ صبر کنند. 

 

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}