Your browser does not support JavaScript!
363 2 خرداد 96

اتومبیل ها در امارات متحده عربی

اتومبیل ها  در امارات متحده عربی
اتومبیل ها  در امارات متحده عربی
اتومبیل ها  در امارات متحده عربی

بیایید از خیابانهای تهران خارج شویم و به کشور، دیگری برویم و به سبک اتومبیل و فرهنگ اتومبیل سواری در آنجا بپردازیم  . در این سفر­ مقصد ما امارات متحده عربی است، به خصوص دبی. اگر شما در دهه نود به آنجا سفر می­کردید، حس می­نمودید که در شهر ارواح با چند هتل مخوف هستید و به تدریج شن و ماسه قرمز جاده­ها را در بر می­گرفت. در طی یک یا دو دهه اخیر رشد سریعی در آنجا اتفاق افتاد و دبی دوباره متولد شد، مانند یک ستاره از درب­های پولک­ کاری­ شده و یک شاخه گل که در یخ روئید و در چشم­ رقیبان ظاهر شد بگونه ای که هم اکنون مناظر زیبای این شهر ،خیره ­کننده است.

همان­طور که می­دانید وقتی در یک شهر ارزش هر دستگاه اتومبیل نیروی پلیس بیش از چند میلیون دلار باشد، آن شهر دیوانه اتومبیل است. هنگامی که در دبی در حال رانندگی هستید کاملا" این امکان وجود دارد که چراغ­های چشمک­زن آبی، که در آینه عقب مشاهده میکنید، بر روی یک بوگاتی ویرون نصب شده باشد.

این­جا استفاده از سوپرماشین­ها بسیار رایج هستند، اگر شما یکی از اهالی سرمایه­دار دبی باشید، به احتمال زیاد صاحب یک اتومبیل­ خوب و گرانقیمت هستید. در واقع میتوان گفت ، دبی محل گردهمائی و خانه­، متراکم سوپر ماشین­های جهان است.  بطوری که در مواردی آن­ها را رهاشده می­یابید. این که پورشه­ای خاکی در بیابان در میان انبوهی از شن به سادگی غرق شود، یا اینکه صاحب خودرو محل پارک آن را فراموش کند، غیر معمول نیست. پس از زلزله اقتصادی دبی در سال 2009، بسیاری از تجار و شرکتهای بزرگ دبی را ترک کردند و چهره مناظر داغ شهر تغییر کرد، آنها اتومبیلهای مانند استون مارتین، لامبورگینی و خودروهای لوکس خود را در شن و ماسه داغ بیابان رها کردند و این امر سند محکمی برای رکود جهان بود. عوامل متعددی موجب محبوبیت عمومی اتومبیل­های سفارشی در دبی و امارات متحده عربی شده­است. یکی از آن­ها، سوخت ارزان است. یک لیتر بنزین برای شما در حدود 34 پنس هزینه خواهد داشت. علاوه بر این، محیط­های باز جاده­ای برای شتاب گیری با یک ماشین سریع و مهم تر از همه ثروت زیاد در بین درصد زیادی از افراد جامعه  .خودروهای سفارشی نماد وضعیت هستند و در دبی بر سر آن­ها رقابت شدیدی وجود دارد. حدود 2.2 میلیون نفر ساکن این شهرند، که حدود 26000 نفرشان میلیونر (یا میلیاردر) هستند. این یعنی در دبی یک نفر از هر صد نفر ثروتمند است و اساسا ثروت کثیف دست­آورد بزرگی نیست. بنابراین، ثروتمندهای بدنام برای استفاده از  خودروهای لوکس در یک رقابت دائمی هستند. فروشگاه قطعات خودرو و مراکز نو آوری در بخش تیونینگ خودرو در شهر فراوان به چشم میخورد، و هر طرح عجیب و غریبی را که شما بخواهید بر اتومبیل اعمال میکنند . آیا می­خواهید صندلی­ها چاپ پلنگی داشته باشند؟ آن­ها خواسته شما را برآورده می­کنند. میخواهید، نقش شاهین روی صندلی­ها دوخته شود؟ مطمئن هستید. فضای داخلی به رنگ نئون باشد؟ این کار را تمام شده فرض کنید. دیکته کردن سبک خاورمیانه ای با رنگ فراوان، و به عبارت بهتر، زرق و برق فراوان. این شخصی سازی در درجه اول توسط نمایندگی در زمان خرید خودرو انجام می شود. و در درجه دوم خواسته شما در مراکز  تیونینگ و فروش لوازم جانبی پس از خرید اتومبیل ، که قاعدتا" با ریسک همراه است.
همانطور که میدانید مهارت و خدمات این مراکز با نمایندگی های مرکزی خودرو قابل مقایسه نیستند و امکان خطا و آسیب زدن به اتومبیل همچنان وجود دارد، بطور مثال : ممکن و شرم آور است که بعد از خرج کردن چند صد هزار دلار برای یک بوگاتی ویرون، اگر اژدهایی که خواستید بر روی صندلی های جلو خودرو دوخته شود، بیشتر شبیه به پیکاچو (شخصیت کارتونی) پف کرده باشد. رويدادهاي مربوط به صنعت خودرو،‌ به طور منظم در همه شهرها صورت مي­گيرد. جشنواره ماشين­هاي کلاسیک امارات و جشنواره موتور دبی، که با نام ولیعهد دبی، جناب شیخ حمدان بن محمد آل مکتوم برگزار شد جمعیت زيادي را از سراسر جهان جذب كرد، همه مشتاقانه ساعت­ها در گرماي 45 درجه ایستادند و اتومبیل­هايي را با 200 مایل در ساعت كه ظالمانه قیمت­گذاري شده­ بودند تماشا كردند. ویژگی های این جشنواره رژه، مسابقات دريفت، ماشین­هايي با تم رقص نور، و حركت ستوني ماشين­هاي فرمول يك است. شرکت Autodrome قلب تپنده اتوموبیل­رانی در دبی است، و در طول سال به طور منظم میزبان رویداد­ها است، حتی میزبان روز آهنگ­ است، که در طی آن افراد می توانند با اتومبیل خود مسابقه دهند. پیشنهاد ما برای شما که عاشق اتومبیل هستید این است که اگر شما یک سرمایه دار خیلی مهم نفت یا یک غول رسانه میلیاردر هستید، دبی سرزمین عالی است. اگر هم چنین ثروتی ندارید ، نا امید نشوید، هنوز هم یک شانس برای سوار شدن بر یک لامبورگینی گالاردو وجود دارد؛ و آن این است که شما می توانید تقاضای پیشخدمتی در برج خلیفه دبی را داشته باشید.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}