Your browser does not support JavaScript!
319 31 خرداد 96

جاده های شگفت انگیز جهان

جاده های شگفت انگیز جهان
جاده های شگفت انگیز جهان
جاده های شگفت انگیز جهان

 

رانندگی با اتومبیل در عین حال که شما را از جایی به جای دیگری می‌برد، همچنین میتواند تجربه‌ای هیجان انگیز را بهمراه داشته باشد.

با این حال، تنها نوع و مدل خودرو، حاصل ایجاد این تجربه نیست، بلکه مکانی که شما در آن رانندگی می‌کنید نیز  در ایجاد این حس سهم بسزائی دارد. بطور مثال داشتن ماشین فراری بسیار خوب و هیجان انگیز است، اما اگر شما از آن  فقط برای بردن و آوردن بچه‌ها به مدرسه استفاده کنید، پس احتمالا شما فرصت لذت بردن از آن اتومبیل رویائی را از دست داده‌اید.

اگر شما به سفر با اتومبیل شخصی علاقه مندید و خواهان سفری هیجان انگیز و رویائی هستید، ما در اینجا تعدادی از زیباترین جاده های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد. با این حال، ما انتظار نداریم که شما در این جاده‌ها پیاده روی کنید،  بلکه ما در این جاده‌ها شما را با ماشینهایی همراه می‌کنیم که باعث کامل شدن سفرتان می‌شود.

اگر شما به دنبال ماجراجویی هستید، در اینجا تعدادی از شگفت انگیز‌ترین جاده‌های جهان و همینطور ماشین هایی که باید در این جاده ها با آنها رانندگی کرد، را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

جاده ترولستیگن در نروژ

جاده ترولستیگن، که در زبان نروژی به عنوان "نردبان چرخان" ترجمه می‌شود، از نظر چشم انداز و پس زمینه، یکی از زیبا‌ترین جاده‌های کوهستانی جهان به شما می‌رود. این جاده، به لطف تعداد بی شمار پیچ‌های نسبتا تند و همینطور مسیرهای مستقیم و صاف فوق‌العاده، یکی از برترین جاده‌های هیجان‌انگیز جهان است.

برای اینکه سفر در این جاده تبدیل به یک ماجراجویی واقعی شود، تنها می‌توان خودروی  Volvo XC90 را انتخاب کرد. به جرات می‌توان گفت که XC90، با مجموع ویژگی‌های نهفته خود که مختص  اروپای شمالی است و در عین حال  بی صدا بودن این خودرو، برای حرکت در نردبان چرخان بسیار مناسب است.

2) جاده استلویو در ایتالیا

جاده شیب دار و ناهموار استلویو در ایتالیا، با پس‌زمینه ای به همان اندازه ناهموار، جاده ای که از آسفالت خوبی با وجود مشکلات و ناهمواری های بسیار برخوردار است ، و با جاده شماره 1 یعنی ترولستیگن (نروژ) رقابت می‌کند. این جاده طولی حدود 15 مایل دارد و با سرعت متوسط 28mph حدود 45 دقیقه طول می‌کشد تا به پایان آن برسیم، در این زمان و با سرعت کم میتوان از دیدن مناظر فوق العاده زیبا این جاده رویائی لذت برد.

فیات مدل پاندا، با شهرت زیاد "شهری" که این خودرو در آن ساخته می‌شود، ممکن است برای جاده، استلویو مناسب به نظر برسد. با این حال، با استفاده از این خودرو توسط ارتش ایتالیا و بخش خدمات جنگلی به عنوان یک ماشین کوهنوردی، ممکن است فیات پاندا انتخابی کمی غیر معمول اما در نهایت انتخاب روشنی باشد.

 

3. شاهراه یک در کالیفرنیا

اگر رانندگی در ارتفاعات انتخاب شما نیست، ما به شما رانندگی در شاهراه یک کالیفرنیا را پیشنهاد می‌کنیم. این جاده از بیشتر قسمت های خط ساحلی اقیانوس آرام در ایالات متحده در کالیفرنیا عبور می‌کند و شما در طول مسیر می‌توانید  چشم اندازهای خیره‌کننده ای از اقیانوس را ببینید. قسمت اول این شاهراه که طولی حدود 656 مایل را شامل می‌شود، در دهه 1930 افتتاح شد و از آن زمان به بعد، بخش های مختلفی به آن اضافه گردید. در واقع، این جاده ، تا سال 1964 به این نام شناخته نمی‌شد ماشینی بهتر از فورد موستانگ را نمی‌توان برای دیدن مناظر و چشم‌اندازهای آمریکا تصور کرد. موستانگ پرجلوه، تند و بی پروا، و تجسمی از رویای آمریکائی در فرم متحرک خود است.

 

 4. پنین شمالی در انگلستان

رانندگی از هگزهام به پنریت، اغلب به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد سفر بمنظور  رانندگی‌ و لذت بردن در کشور انگلستان انتخاب می‌شود و دلیل آن نیز ساده است. بخش عمده‌ای از این جاده، از نواحی پنین شمالی Outstanding Natural Beauty عبور می‌کند، به این معنی که دارای  سربالایی‌هایی با شیب تند، سرازیری‌هایی با شیب ملایم و البته چشم‌اندازهایی نفس‌گیر است.

برای رانندن در این جاده ، توصیه ما این است که نیسان جوک میتواند بهترین انتخاب باشد. جدا از همه اینها، این ماشین قادر است از معبرها به راحتی عبور کند، این خودرو در ساندرلند و به صورت محلی،  تنها در فاصله‌ 50 مایل مانده به نقطه شروع سفر ما در هگزام تولید می‌شود،. با این حال، غرور و افتخار منطقه‌ای، تنها دلیل ما برای انتخاب این ماشین نیست: بلکه ظاهر بزرگ آن (و نه حجیم بودنش)، خوش دستی فوق العاده آن و قابلیت اطمینان به آن از همه نظر، آن را ماشین مناسبی برای استفاده در زمین های ناهموار و متغیر پنین شمالی می‌کند.

 

5) جاده کوهستانی تیانمن در چین

اگر  فکر می‌کنید که تونل Guoliang هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد، پس باید جاده کوهستانی زیبا (و البته کمی ترسناک)  تیانمن در هونان چین را ببینید. این جاده از پارک ملی کوهستانی تیانمن عبور کرده و به سمت بالای آن می‌رسد. بالاترین شیب در این جاده 37 درجه است، بنابراین مطمئنا" باید در این مسیر از دنده سنگین استفاده کرد، و همینطور با وجود 99 پیچ در این مسیر، مطمئن شوید که در طول رانندگی از A-game استفاده می‌کنید.

جیپ رنگلر با محور تعلیق بهبود یافته و ساخت سبک تر نسبت به مدلهای قدیمی، برای چنین رانندگی‌هایی کاملا مناسب است. به علاوه، قسمت‌هایی از آن قابل تفکیک است که در چنین محیط نفس‌گیری به اندازه عملکرد آن اهمیت دارد.

 

   6. مسیر فورکا، سوئیس

این جاده سوئیسی در کوه های آلپ قرار دارد و مانند ترولوستیژن در نروژ و مسیر استلیو در ایتالیا، خیره‌کننده‌ترین چشم‌اندازهای قابل تصور را در خود گنجانده است. در واقع،  این جاده میزبان صحنه تعقیب و گریز در فیلم انگشت طلایی (Goldfinger) بوده است و  در نتیجه، میلیون‌ها نفر از طرفدارانBond ، هر ساله برای رانندگی در این جاده از سراسر اروپا به اینجا می آیند.

البته، نقطه اتصال جیمز باند در این مسیر به این معنی است که تنها یک ماشین را  می توان در آنجا راند و آن فورد فیستا است. یک دقیقه صبر کنید و به ما گوش کنید. او در فیلم،  henchman Oddjob در حال رانندگی با ماشین فورد popular است، نامی که فورد فیستا در روزهای اولیه، در کنار نام اسکورت گاهی اوقات به آن نامیده می‌شد.

 

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}