Your browser does not support JavaScript!
1775 17 اسفند 95

برترین نمایشگاههای خودروی جهان

برترین نمایشگاههای خودروی جهان
برترین نمایشگاههای خودروی جهان
برترین نمایشگاههای خودروی جهان

هرساله در سراسر دنیا نمایشگاه های بزرگی در زمینه های مختلف صنعت در حال برگزاری است. صنعت خودروسازی یکی از صنایع عظیم و پولساز جهان است و نمایشگاه های خودرو نیز از جمله پرمخاطب ترین نمایشگاه ها هستند که تمامی علاقمندان خود را از تمام نقاط جهان به خود جذب می کند. در این نمایشگاه ها عمدتا طراحان، تولید کنندگان قطعات و صنایع وابسته خودرو در زمان و مکانی معلوم نه تنها جهت عرضه و معرفی آخرین دستاوردهای خود بلکه جهت معرفی ایده و طرح های اولیه خود برای محصولاتی که در آینده به تولید خواهند رساند گرد هم می آیند. از این رو نمایشگاه ها یکی از اتفاقات بزرگ در صنعت خودروی جهان به شمار می روند.

فرانکفورت
نمایشگاه خورو آلمان یا بهتر بگوییم نمایشگاه بین‌المللی خودرو فرانکفورت (International Motor Show Germany) بزرگترین نمایشگاه خودور در جهان است که از اواخر قرن نوزدهم، در سال 1897 با تعداد انگشت شماری خودرو شروع به کار کرد. و با آغاز جنگ جهانی بامشکل مواجه شد و پس از آن در سال 1921 با شرکت 70 کارخانه خودرو مجدد فعالیت خود را آغاز نمود. این نمایشگاه در بین علاقه مندان و تولید کنندگان یکی از مشهور ترین نمایشگاه ها است. به شکلی که اغلب رونمایی های خودرو سازان برتر دنیا در این نمایشگاه صورت می گیرد. در سال 1991 به بعد این نمایشگاه به دو بخش خودرو های سواری در شهر فرانکفورت و خودرو های تجاری و صنعتی در شهر هانوفر تقسیم شد.

شانگهای
نمایشگاه خودرو شانگهای یا نمایشگاه اوتومکانیکا (Automechanika) یکی از بزرگترین همایش های صنعت خودرو سازی جهان است که از اوایل دهه‌ی 80 میلادی شروع به فعالیت نمود و به صورت دوسالانه در حال برگزاری است.  به واسطه جمعیت بالا و تمایل مصرف کنندگان چینی به خودرو های مدرن این نمایشگاه در سال های اخیر رشد چشم گیری داشته و علاوه بر آن برای خودرو سازان اروپایی و آمریکایی نیز به شکلی دروازه‌ای برای معرفی محصولات و دستاوردهای جدیدشان به آسیا محسوب می شود. این نمایشگاه به جهت برگزاری رویدادی جهانی در صنعت خودرو در زمینه‌های تبلیغ، بازاریابی و فروش محبوبیت خود را کسب کرده است.

ژنو
نمایشگاه بین المللی خودرو سوئیس در شهر ژنو از سال 1905 میلادی شروع به کار نمود و هم اکنون نیز توسط سازمان بین المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه‌ی موتوری هر ساله در ماه مارس در محل دائمی نمایشگاه پلکسو، مدیریت و برگزار می شود. بیشتر تولید کنندگان بزرگ جهان هرساله تلاش می کنند تا جدید ترین نمونه های تولیدی خود را جهت نمایش و عرضه عمومی به مشتریان و علاقه مندان در این نمایشگاه معرفی کنند. فعالیت این نمایشگاه تنها به عرضه محصول محدود نمی شود، بلکه تجهیزات مرتبط با خودرو نیز در این نمایشگاه محلی مناسب برای معرفی پیدا نموده است. فارغ از اینکه سوئیس خود صنعت خودروی بومی ندارد اما یکی از مهمترین نمایشگاه های صنعت خودروی جهان را از آن خود کرده است.

شیکاگو
نمایشگاه خودرو شیکاگو در سال 2008 صد ساله شد یکی از بزرگترین نمایشگاه های خودروی آمریکا که هر ساله در محل مک کورمیک در حاشیه دریاچه میشیگان با مساحتی نزدیک به 10 هکتار برگزار می شود. این نمایشگاه بعد از نمایشگاه دترویت بزرگترین نمایشگاه خودروی آمریکا محسوب می شود، البته در سالهای اخیر به جهت تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگاه از رویداد دترویت پیشی گرفته است و از رونق چشگیری برخوردار شده. تولید کنندگان بزرگ خودرو هرساله آخرین دستاورد های خود را در زمینه های فناوری و تکنولوژی برای رونمایی در این نمایشگاه عرضه می کنند و سالانه بیش از 1000 خودرو در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

توکیو
ژاپن با در دست داشتن 6 برند اصلی از 15 برند برتر خودرو سازی جهان برگزار کننده یکی از مهم ترین نمایشگاه های خودرو دنیا است. در سال 1954 اولین دوره نمایشگاه خودرو توکیو آغاز به کار کرد و به صورت دوسالانه در حال برگزاری است. از آنجایی که ژاپن محلی مناسب برای عرضه خودرو های لوکس است خودرو سازان اروپایی به ویژه آلمانی رغبت زیادی به شرکت در این نمایشگاه دارند. علاوه بر سازندگان خودرو ، تولید کنندگان قطعات یدکی و لوازم اسپرت و تیونینگ هم در این نمایشگاه حضور چشمگیری دارند. نمایشگاه خودرو توکیو بستری مناسب برای نمایش تکنولوژی و ایده های جدید در ساخت خودرو است.

لس آنجلس
یکی از ثروتمند ترین ایالت های آمریکا کالیفرنیا است و بیشتر اهالی آن از سطح رفاهی بالایی برخوردارند و علاقه زیاد به استفاده از خودرو دارند از این رو بیشتر خودرو سازان مطرح برای شرکت در نمایشگاه خودرو کالیفرنیا لحظه شماری میکنند. این رویداد در سال 1907 با حضور کمتر از 20 خودرو کار خود را آغاز نمود و امروز بیش از صد سال از عمر آن می گذرد. این نمایشگاه (los anjealous auto show) به جهت استقبال، یکی از مهمترین نمایشگاه های جهان است به شکلی که اغلب برندهای معروف خودرو برای رونمایی از تازه ترین محصولات خود این نمایشگاه را انتخاب می کنند. لس آنجلس اوتو شو، هر سال در ماه نوامبر آغاز به کار و تا 10 روز ادامه دارد.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}