Your browser does not support JavaScript!
264 6 مرداد 96

خدمات حمل و نقل خودرو

خدمات حمل و نقل خودرو
خدمات حمل و نقل خودرو

اگر در حال نقل مکان از شهری به شهر دیگر هستید و خودرو خود را نیز باید با خود ببرید، می‌توانید با اتخاذ تصمیمی هوشمندانه و تماس با یک شرکت باتجربه و قابل اطمینان ارائه دهنده خدمات حمل خودرو، خیال خود را از بابت انتقال خودروی خود راحت کنید. حمل و نقل خودرو می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کرده و از طرف دیگر استرس شما را نیز کاهش دهد؛ مخصوصاً اگر مجبور باشید برای آوردن خودروی خود، با پرواز به شهر مبداء بازگردید و بعد خودرو را برداشته و کل مسیر را تا شهر جدید از طریق جاده طی کنید. دلایل متعددی وجود دارد که استفاده از خدمات حمل خودرو را توجیه کند. در این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما خواهیم گذاشت تا دانش شما در این زمینه افزایش یافته و بتوانید بهترین شرکت خدمات حمل خودرو را برای نیازهای خود انتخاب کنید.
 
هزینه خدمات حمل خودرو را می‌توان به راحتی و با تماس با این شرکت‌ها دریافت کرد. بسیاری از آنها برای ارائه این قیمت یا حتی صدور پیش‌فاکتور، هزینه‌ای جداگانه را دریافت نمی‌کنند. این استعلام‌ها کمک بسیار زیادی به افراد می‌کند و کلیه شک وشبهه‌های موجود در زمینه شرایط پرداخت و هزینه کلی خدمات حمل خودرو را از بین خواهد برد. معمولاً قیمت پیشنهادی به سه عامل مختلف بستگی دارد؛ مسافت حمل، زمان تحویل و میزان فوریت حمل.
 
شبکه کلی حمل و نقل خودرو بر اساس قوانین و شرایط حکومتی فعالیت می‌کند. زمانی که شرکت ارسال‌کننده خودرو، نحوه جابجایی خودرو در داخل کشور را بداند، انتقال خودرو به مناطق مختلف جهان نیز برایش آسان‌تر خواهد بود. برای جابجایی‌های بین‌المللی لازم است تا مشتری از قبل، مقدمات لازم را فراهم سازد که این مقدمات مربوط به مسائلی همچون بیمه، پلاک، مالیات و غیره می‌باشد. امروز شرکت‌ها و مؤسسات بسیاری در سراسر جهان در زمینه ارائه اینگونه خدمات ورود کرده‌اند تا گستره وسیعی از نیازهای مشتریان در این موارد را پوشش دهند.
 
امروزه انواع مختلفی از حمل و نقل خودرو به وجود آمده است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.
اولین نوع، حمل و نقل باز اتومبیل است که سیستمی معمول بوده و بیشتر شرکت‌های مربوطه نیز امروزه همین نوع را ارائه می‌دهند. در این نوع از حمل، شرکت می‌تواند در هر جابجایی تا 10 خودرو را انتقال دهد. استفاده از این نوع سرویس در شرایط آب‌وهوایی نامساعد ایمنی ندارد زیرا فاصله بین خودروها اندک بوده و احتمال آسیب دیدن آنها بسیار بالاست. گرچه، در شرایط عادی خطری آنها را تهدید نمی‌کند و درصد بسیار بالایی از این خودروها با سلامت کامل به مقصد موردنظر می‌رسند.
 
نوع دوم، حمل و نقل بسته است. در این نوع از سرویس، خودروها از گزند تمامی عناصر خارجی محافظت می‌شوند. شرکت خدمات حمل و نقل فقط می‌تواند 2 الی 3 خودرو را در هر بار جابجایی با این نوع از سرویس انتقال دهد زیرا باید برای حفظ ایمنی خودروها، بین آنها فاصله‌ای وجود داشته باشد. البته باید توجه داشت که این نوع از حمل و نقل هزینه بیشتری را برای مشتری نسبت به حمل و نقل باز در پی دارد. با این حال اگر خودروی شما لوکس یا گران‌قیمت است توصیه ما این است که از این نوع حمل استفاده کنید تا محافظتی کامل برای خودروی شما فراهم شود.
 
نوع سوم از این خدمات را اصطلاحاً «درب تا درب» می‌نماند. در این نوع از حمل، شرکت خودروی شما را درست در درب منزلتان تحویل شما می‌دهد. بدین ترتیب در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی خواهد شد. این یکی از راحت‌ترین و بی‌دردسرترین گزینه‌های موجود برای حمل خودرو است و وقتی آن را با سایر سرویس‌های لجستیکی موجود مقایسه می‌کنیم، به‌صرفه نیز هست. در حال حاضر، اکثریت شرکت‌های مربوطه این نوع خدمات را ارائه می‌دهند زیرا تقاضای زیادی برای آن در بازار داخلی و بین‌المللی وجود دارد.
 
نوع چهارم«پایانه تا پایانه» نوع دیگری از این سرویس‌هاست که خودروی شما را برای روز و ساعت مشخصی در پایانه‌ای خاص تحویل خواهد داد. این نوع از حمل برای آن دسته از افرادی مناسب است که تاریخ دقیق تحویل خودرو برایشان اهمیت زیادی دارد. در پایانه مقصد، محلی تعبیه شده است که خودروها تا رسیدن مشتریان در آنجا نگهداری می‌شوند. اگر خود مشتری نتواند به پایانه مراجعه کند، می‌تواند رانندگانی را از طرف پایانه به خدمت بگیرد تا خودرو را برای او ببرند. این پایانه‌ها نیز معمولاً در کلان‌شهرها قرار دارد تا بتوانند به افراد خدمت‌رسانی کنند.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}