Your browser does not support JavaScript!
355 26 مهر 96

تانک رضوانی

تانک رضوانی
تانک رضوانی

شرکت رضوانی موتورز به عنوان یکی از تولید کنندگان خودروهای خاص و مطرح در دنیا  فعالیت خود را با معرفی خودروی اسپرت بیست Beast به معنای جانور آغاز کرد. به‌تازگی نیز خبر رسید این شرکت در حال کار بر روی ساخت یک SUV منحصربه‌فرد است و حالا این خودرو که تانک نام دارد رسماً معرفی شده است. 
رضوانی گفته است که در طراحی تانک از وسایل نقلیهٔ نظامی الهام گرفته که این ادعا را با نگاه به استایل بیرونی خودرو به‌وضوح می‌توان متوجه شد. در طراحی بیرونی این خودرو خطوط زاویه‌دار فراوان و حجم‌های گوناگونی بکار رفته درحالی‌که در آن پنجره‌هایی مشابه خودروهای نظامی و لاستیک های پهن شیاردار برای کشش بهتر به چشم می‌خورد. 
اما برخلاف طراحی بی‌نظیر بیرونی، کابین تانک طراحی ساده‌ای دارد که بسیار لوکس و راحت است. در اینجا وجود پنج صندلی و نمایشگر 7.9 اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی در میانهٔ داشبورد از موارد قابل‌ذکر هستند درحالی‌که به نظر می‌رسد سیستم تهویهٔ آن از نوع یک منطقه‌ای باشد؛ اما علاوه بر این، یک پکیج آپشنال هم برای این خودرو قابل سفارش است که شامل تودوزی چرمی و پوشش جیر سقف می‌شود. برای بهبود دسترسی به صندلی‌های عقب نیز درهای تانک به شیوهٔ موسوم به خودکشی طراحی شده‌اند.

در سینهٔ این هیولای آفرود یک نیروگاه 6.4 لیتری V8 قرار گرفته که 500 اسب بخار قدرت و 583 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و به هر چهارچرخ انتقال میابد؛ بااین‌حال رضوانی هنوز هیچ اطلاعاتی از عملکرد تانک را اعلام نکرده ولی حداقل در خط مستقیم باید خودروی سریعی باشد. همچنین این شرکت برای تانک دو پکیج آفرود را هم ارائه کرده است که توانایی‌های خارج جاده‌ای آن‌را ارتقاء می‌دهند. این پکیج‌ها شامل مواردی چون افزایش 15 سانتیمتری ارتفاع و کمک ‌فنرهای Fox می‌شود. ارتفاع بیشتر نیز امکان نصب تایرهای آفرود 37 اینچی را برای خودرو فراهم میکند.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}