Your browser does not support JavaScript!
165 29 مهر 96

سدان الکتریکی ب ام و ، i5

سدان الکتریکی ب ام و ، i5
سدان الکتریکی ب ام و ، i5


کانسپت i Vision Dynamics جدیدترین ساخته ی ب ام و است که پیش‌نمایشی از خودروی الکتریکی آینده ی این شرکت را ارائه می‌کند. در طراحی ظاهری این کانسپت، جلوپنجره ی کلیوی شکل سنتی ب‌ام‌و با ابعادی بزرگ‌تر و به‌صورت متصل‌به‌هم کار شده است. خط شانه ی خودرو نیز از روی گلگیر جلو شروع شده و به‌صورت آبشاری به سمت پایین حرکت می‌کند؛ اما این کانسپت در نمای جانبی فاقد DNA سنتی یک ب‌ام‌و است زیرا هرچند در اینجا تیغه ی روی گلگیر جلو همچنان دیده می‌شود اما خم معروف ها فمیستر در ستون C وجود ندارد و نمای کلی خودرو بسیار آینده‌نگرانه به نظر می‌رسد. برای ایجاد یک نمای احتمالی کلی از سدان الکتریکی تولیدی ب‌ام‌و، با توجه به کانسپتi Vision   یک رندر طراحی شده است. در این رندر، طراحی بیرونی اتاق و حجم‌پردازی‌های جانبی خودرو بسیار سنتی‌تر است اما بااین‌حال همچنان خط کمر منحصربه‌فرد در قسمت ستون B حفظ شده است. همچنین برخلاف کانسپت مذکور، در این رندر گلگیرها اغراق‌آمیزتر هستند.

 این خودرو همانند کانسپت I Vision انتظار می‌رود بُردی برابر با 600 کیلومتر با یک‌بار شارژ داشته باشد، در کمتر از 4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر برسد و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 200 کیلومتر را داشته باشد. مورد نامعلوم در این رابطه، اندازه ی باطری‌های i5 است. بااین‌حال گمان می‌رود که این سدان الکتریکی با سه اندازهی مختلف باطری با سطوح مختلف عملکرد و بُرد ارائه گردد. همچنین شریک فنی و استراتژیک ب‌ام‌و یعنی تویوتا نیز در حال توسعهی باطری‌های پیشرفته ی جدیدی با هدف افزایش دو برابری بُرد خودروهای الکتریکی فعلی و کاهش زمان شارژ تا تنها چند دقیقه است؛ بنابراین ممکن است این شراکت فنی منجر به استفاده از باطری‌های جدید تویوتا در ب‌ام‌و i5 شود.

امروزه نگرانی‌ها در مورد میزان بُرد و زمان شارژ خودروهای الکتریکی بزرگ‌ترین موانع خرید آن ها است؛ اما شاید بزرگ‌ترین چالش ب‌ام‌و در این زمینه، پورشه و سدان الکتریکی جدیدش یعنی Mission E باشد. این خودرو استایلی شبیه به پانامرا داشته و از دو موتور الکتریکی، شتاب سریع و هندلینگ عالی برخوردار است؛ بنابراین انتظار می‌رود ب‌ام‌و در زمینه‌هایی چون تکنولوژی رانندگی خودکار، اتاق لوکس، میزان بُرد و قیمت به رقابت با پورشه بپردازد.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}