Your browser does not support JavaScript!
187 7 آبان 96

آفرودر جدید ژاپنی، E-Survivor سوزوکی

آفرودر جدید ژاپنی، E-Survivor سوزوکی
آفرودر جدید ژاپنی، E-Survivor سوزوکی

در خلال توسعه نسل کاملاً جدید جیمنی و به‌روزرسانی برخی محصولات دیگر،سوزوکی زمانی را برای ساخت یک طرح مطالعاتی جدید با نام E-Survivor صرف کرده است.
این خودرو  که در نمایشگاه خودروی توکیو 2017 حاضر است یک آفرودر دو نفره روباز بوده که اساساً شبیه یک Mars Rover  الهام گرفته از جیپ به نظر می‌آید اما خب داستان کاملاً متفاوتی دارد.

بجای توجه به ظاهر باید روی ارتفاع بسیار زیاد خودرو از کف زمین و لاستیک های آفرود آن تمرکز کنیم که باعث شده‌اند احساس همه جارو بودن به بیننده دست دهد.
همان‌گونه که نام این کانسپت نشان می‌دهد، E-Survivor  یک خودروی بدون آلایندگی بوده و با استفاده از 4 پیشرانه  الکتریکی حرکت می‌کند. بر روی هر چرخ یک پیشرانه قرار داشته که سیستم چهار چرخ محرک را به وجود می‌آورند.

این خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته مشخصات فنی این خودرو را هنوز منتشر نکند اما ادعا می‌کند مفهومی جدیدش رقبای این کلاس را هدف گرفته است.

بدنه E-Survivor شکل عجیبی دارد و فاصله بین سپر جلو با چرخ‌ها بسیار کم است. هر دو محور جلو و عقب به راحتی قابل دیدن هستند و همین موضوع نشان از ابعاد کوچک آن دارد. همچنین عدم وجود گلگیر باعث شده تا سیستم تعلیق به راحتی قابل مشاهده باشد. E-Survivor تنها دو صندلی برای سرنشینان دارد و سقفی هم برای محافظت از آنها وجود ندارد. به نظر می‌رسد که جلو پنجره این خودرو از شاسی بلند جیمی به قرض گرفته شده باشد. این جلو پنجره از 5 قالب تشکیل شده و چراغ‌های LED گرد کنار آن قرار گرفته‌اند. درها حالت شفاف دارند که این، زیبایی بدنه را دوچندان می‌کند.

با توجه به بیانیه برجسته‌ای که توسط سوزوکی منتشر شده شاید برخی افراد بگویند E-Survivor از سیستم رانندگی کاملاً خودران بهره‌مند است. البته نگاهی نزدیک به کابین نشان می‌دهد که غربیلک فرمان، پدال ‌ها و اهرم تعویض دنده وجود داشته ولی نمایی آینده نگرانه دارند.

نظرات کاربران

نظر و پیشنهاد شما

{{message}}